
Provincie Noord-Brabant start pilot met elektrische deelauto’s
Gedeputeerden Van der Maat en Van Merrienboer gebruikten maandag 14 mei als eerste een BMW I3 voor hun dienstreis naar Eindhoven. Het komend jaar kan een eerste groep medewerkers van de provincie de elektrische auto’s van Amber Mobility ook uitproberen.
Minder autogebruik in de spits
De deelauto is handig voor medewerkers die met de fiets, trein of bus naar het werk willen komen, maar een auto nodig hebben voor afspraken op een andere locatie tijdens werktijd. Door het aanbieden van een milieuvriendelijke deelauto ontmoedigt de provincie het autogebruik voor het woon-werkverkeer en moedigt zij het gebruik van fiets en openbaar vervoer juist aan. Daarmee draagt de pilot bij aan de doelstellingen van Beter Benutten. De samenwerking met Amber past bij de duurzaamheidsambities van de provincie. Zo werkt de provincie onder andere aan een nieuwe OV-visie later dit jaar en krijgt het vervoersbeleid een update. Door te experimenteren met ‘nieuwe’ manieren van mobiliteit en mobiliteitsconcepten wil de provincie praktijkervaring opdoen en bijvoorbeeld bekijken of de huidige dienstauto’s op termijn vervangen kunnen worden door dit meer duurzamer alternatief.
Netwerk van deelauto’s
De elektrische deelauto’s van Amber zijn al op meerdere plekken in Brabant te vinden, bijvoorbeeld op de bmn-community Paleiskwartier, in Uden en bij Fontys in Tilburg. Op termijn moet het zo voor Brabantse werknemers steeds makkelijker te worden om met de deelauto’s van hub-naar-hub te reizen en de deelauto te integreren in een pakket van mobiliteitsdiensten (Mobility as a Service). Meer informatie? Lees ook het persbericht op de website van de provincie.